اطلاعات کلی

دانشكده مهندسي پزشكي نظر به اهمیت فن آوری اطلاعات و ارتباطات و نیز آگاهی از آخرین دستاوردهای روز دنیا در سال 1375 اقدام به راه اندازی سايت كامپيوتر و اتصال آن به شبكه جهاني نمود. با توجه به سیر جوامع بشری از مرحله سنتی به صنعتی و حتی به مرحله فراصنعتی دانشكده مهندسي پزشكي نيز با گذشت سالها تلاش در بروز رساني امكانات سخت افزاري و نرم افزاري سايت كامپيوتر سعي نموده تا هرچه بيشتر سهمي در ارتقاء و پيشبرد بشريت در اين امر مهم داشته باشد.اين دانشكده امروز با در اختيار قرار دادن 2 سايت كامپيوتر به دانشجويان كارشناسي و تحصيلات تكميلي با تجهيزات بروز كامپيوتر ، پرينتر و اسكنر تلاش خود را درايجاد محيطي آرام براي پيشبرد دانش و مهارت فراگیران در استفاده از اطلاعات روز دنیا از طریق سایت های متنوع اطلاعاتی ، اینترنت و ... نمايد. بر این اساس تجهیز هرچه بيشتر سایت كامپيوتر و آموزش دانشجويان در استفاده های مفید از این امکانات جزء باورها و دغدغه های اين مركز است. يكي از ويژگي هاي سيستم هاي آموزشي پيشرو استفاده از تكنولوژي آموزشي و در بعدي فراتر تأكيد بربعد عملي آموزش است. چنين برداشت مترقي از آموزش باعث مي شود تا معماري يك محيط آموزشي طرح و نقشه متفاوتي را پيش رو بگذارد.

فعاليت ها:

  •         پشتيباني و نگهداري سخت افزاري و نرم افزاري كامپيوترهاي دانشكده
  •         تعمير و بروز رساني كامپيوترهاي دانشكده
  •         برقراري و حفظ ارتباط شبكه دانشكده با شبكه دانشگاه از طريق مركز انفورماتيك و رفع خرابي شبكه در صورت بروز اشكال
  •         ارائه خدمات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري به ساير بخشهاي دانشكده از جمله بخش آموزشي و آزمايشگاهها
  •         فضاي شخصي براي هر كاربر و فضايي براي به اشتراك گذاشتن فايلهاي مربوط به دروس ارائه‌شده در دانشكده
  •         نرم افزارهاي عمومي و مهندسي مورد نياز كاربران بر روي شبكه

 

 

امکانات

·         شبكه دانشكده از نوعDomain control  بوده و از تجهيزات Windows server و Active directory و print accounting استفاده مي نمايد.

·         دانشكده مجهز به 2 سايت كامپيوتر براي دانشجويان كارشناسي و تحصيلات تكميلي با 65دستگاه كامپيوتر ، 2پرينتر و 2 اسكنر مي باشد.

 

·         اتصال تمامي سيستم ها به شبكه داخلي و شبكه جهاني

·         وجود نرم افزارهاي بروز تخصص و عمومي بر روي سيستم هاي موجود در سايت.

·         بهره گيري مركز از آنتي ويروس بروز براي ايجاد امنيت در سيستم ها و اطلاعات موجود.