تجهيزات پزشكي

تجهيزات پزشكي

  • معرفي

دوره هاي آزاد كوتاه مدت دانشكده مهندسي پزشكي

  

دوره هاي آموزشي كوتاه مدت در دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاهصنعتي اميركبير شروع به فعاليت نموده است كه توسط اساتيد مجرب برگزار مي گردد. هدف از برگزاري اين دوره ها بالا بردن سطح علمي و عملي گروههاي فعال در زمينه هاي مختلف از جمله آشنايي، تعمير، تجهيز، نصب و نگهداري دستگاههاي مختلف بيمارستانها، آزمايشگاههاي طبي، فيزيوتراپي ها و مراكز دندانپزشكي ها و لابراتوارهاي دندانسازي مي باشد.

 اهداف دوره ها:

هدف اصلي،توانمند نمودن گروههايي است كه در امر درمان از دستگاههاي فوق استفاده صحيح كنند، در اين زمينه چنانچه كاربر بتواند بطور صحيح از دستگاه مورد نظر استفاده نمايد و از معيوب شدن دستگاه جلوگيري نمايد حداقل از دو مزيت برخوردار ميشود: اولا"در امر درمان يا تشخيص كمتر دچار اشتباه مي شود. ثانيا" از معيوب شدن دستگاه در اثر بي اطلاعي از نحوه نگهداري آن جلوگيري مي شود.

از ديگر اهداف اين دوره ها تربيت كادر فني مي باشد  اگر هر كاربري در رشته مورد علاقه خود بتواند بطور صحيح و علمي با دستگاه مورد نظر خود آشنا شود و دستگاه را بطور دقيق بشناسد بهتر و راحتتر مي تواند در كار با آن و تعمير آن موفق باشد. زيرا سعي مي كند فقط همان قسمت دستگاه كه وظيفه خود را انجام نمي دهد را تعمير نموده و از وارد كردن خسارت هاي ديگر به دستگاه جلوگيري بعمل آورد.

 زمينه هاي گوناگون مربوط به دوره ها:

      ·       اصول كار دستگاهها در زمينه درماني تشخيصي

              ·       اصول كار دستگاهها در زمينه پزشكي

              ·       اصول استفاده صحيح از هر دستگاه قبل از استفاده و نحوه نگهداري بعد از استفاده

              ·       اصول شناخت واقعي دستگاهها

 در اين دوره ها سعي مي شود ابتدا به شناسايي كامل دستگاهها پرداخته شود. سپس از كاربران خواسته مي شود كه عملا" با دستگاه،كار كنند و پس از آن به شناسايي عيب دستگاهها و رفع آنها پرداخته مي شود.

لازم به ذكر است كه اين دوره ها بصورت يك ماهه تا شش ماهه، بنا به در خواست داوطلب، برگزار مي گردد.

جهت ثبت‌نام در اين دوره‌ها فرم ثبت‌نام  كه در قوانين و فرم ها تجهيزات پزشكي را تكميل و به آزمايشگاه تجهيزات در دانشكده مهندسي پزشكي تحويل نماييد

زمان ثبت نام دوره جدید:ازتاريخ93/11/25لغايت93/12/15 .

دانشجويان و فارغ التحصيلان در رشته هاي مهندسي پزشكي، برق و مكانيك از تخفيف ويژه بر خوردار مي باشند( شركت دردوره ها براي تمام علاقه مندان آزادمی باشد

شماره تماس: 09123055991

64542351 (داخلی25)